Sanktuarium Matki Sprawiedliwości i Miłości Społecznej w Piekarach Śląskich
Pocysterski Zespół Klasztorno-Pałacowy w Rudach
Karkonoski Park Narodowy
Program Trzeci Polskiego Radia
Instalacje firmy Datacard w BUW
Klub Golfowy TATFORT
Zielona Polana
Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej
Perły Kultury Sakralnej Diecezji Gliwickiej
Banderia 1410
Virtual Toruń
Bazylika Najświętszego Zbawiciela i Wszystkich Świętych w Dobrym Mieście
Wydawnictwo Sióstr Loretanek i Sanktuarium Maryjne w Loretto
Pokamedulski Klasztor w Wigrach
Koncert Roda Stewarta w Toruniu
Baita Saslonch Hütte
Hotel pod Orłem
Kinoteatr Rialto
Hotel Fenix
Salony zegarków Cerbiński
 
 • Wirtualne spacery

  • » Pocysterski Zespół Klasztorno-Pałacowy w Rudach

   Spacer składający się z ponad 220 panoram sferycznych ukazuje piękno zabytku wraz z położonym obok parkiem. Prezentacja jest dostępna w pięciu językach; została wyposażona w interaktywną mapę, która ułatwia orientację w terenie i pozwala na swobodne przemieszczanie się z miejsca na miejsce. Spacer został umieszczony na stronie internetowej Zespołu Klasztorno-Pałacowego, zainstalowany na multikioskach wewnątrz budynków oraz wytłoczony na 20 000 płyt DVD. 
   Podczas realizacji spaceru czekało na nas wiele wyzwań. Dociekliwi "spacerowicze" zauważą panoramę wykonaną z samej rzeki Rudy. Podczas zbierania materiału zdjęciowego mieliśmy okazję wykonać panoramy z dwóch krypt - cysterskiej i książęcej. Krypta książęca jest w chwili obecnej pusta (na miejscu pozostały jedynie trumny książąt), natomiast dociekliwi mogą zobaczyć w krypcie cysterskiej dwa, zachowane w dobrym stanie, ponad 300-letnie ciała Opatów.

  • » Karkonoski Park Narodowy

   Wirtualny spacer po Karkonoskim Parku Narodowym zawiera 40 panoram sferycznych oraz 7 gigapanoram (minimalna rozdzielczość to 6 Gpix). Był to bardzo ambitny projekt zarówno dzięki szczególnemu terenowi oraz wciąż zmieniającej się pogodzie, jak i faktowi, że projekt został przejęty po firmie, która nie była w stanie wywiązać się w umowy. Spacer zawiera w sobie oprócz panoram pięknych Karkonoskich widoków informację o 100 gatunkach flory i fauny. Dodatkowo wersja stacjonarna dostępna w Centrum Informacji KPN w Karpaczu zawiera 10 filmów w jakości HD oraz podwójną rozdzielczość Full HD wyświetlania.

  • » Program Trzeci Polskiego Radia

   Radiowa Trójka to pierwsza rozgłośnia radiowa w Polsce, którą można w całości zwiedzić wirtualnie. Wykonaliśmy panoramy z pomieszczeń studyjnych (w tym studia im. Agnieszki Osieckiej) i redakcyjnych. Dzięki naszej prezentacji mogą Państwo zobaczyć ulubionych redaktorów i prowadzących audycje bezpośrednio przy pracy.

   Każdą panoramę rozpoczyna jeden z charakterystycznych dżingli Programu Trzeciego.

  • » Instalacje firmy Datacard w BUW

   Wirtualny spacer po Bibliotece Uniwersytetu Warszawskiego (BUW), w którym zaprezentowane zostały instalacje firmy Datacard. Prezentacja zawiera filmy instruktażowe dotyczące obsługi automatów do ładowania kart magnetycznych, kserokopiarek, skanera do książek.

   Spacer zawiera 2 panoramy wykonane z wysokości 9-ciu metrów.

  • » Klub Golfowy TATFORT

   Wirtualny spacer stworzony dla toruńskiego klubu golfowego zawiera panoramy z pola golfowego, restauracji oraz symulatora. Dwie z panoram zostały wykonane z wysokości 9-ciu metrów. Prezentacja jest dostępna w dwóch językach (polskim i angielskim) oraz posiada interaktywną mapę pola golfowego.

   Wirtualny spacer jest uzupełnieniem strony internetowej www.tatfort.pl.

  more
 • Wirtualne przewodniki

  • » Sanktuarium Matki Sprawiedliwości i Miłości Społecznej w Piekarach Śląskich

   Prezentacja Sanktuarium Matki Sprawiedliwości i Miłości Społecznej w Piekarach Śląskich wykonana została w formie wirtualnego przewodnika i wydana na płytach CD dostępnych w Sanktuarium. Z panoram sferycznych stworzony został także film wydany na płytach DVD oraz prezentowany w Sanktuarium w jakości Full HD z płyty Blu-ray. Głos lektora użyty zarówno w spacerze jak i w filmie opowiada o historii miejsca i przedstawia najważniejsze obiekty Sanktuarium.

   W prezentacji można obejrzeć m. in. wnętrze bazyliki z "lotu ptaka" oraz panoramiczny reportaż z męskiej pielgrzymki stanowej.

  • » Wydawnictwo Sióstr Loretanek i Sanktuarium Maryjne w Loretto

   Wirtualny spacer po Wydawnictwie Sióstr Loretanek w Warszawie - Rembertowie. Spacer dostępny jest w polskiej i angielskiej wersji językowej - w każdej z nich lektor omawia kolejne etapy powstawania książki. Podkład dźwiękowy zawiera pieśni związane z duchowością loretańską oraz rzeczywiste odgłosy otoczenia - m. in. dźwięki pracy maszyn drukarskich. Prezentacja zawiera liczne hotspoty multimedialne - zdjęcia w dużej rozdzielczości z możliwością nawigacji oraz galerie.

   Spacer zawiera również panoramy z Sanktuarium i Domu Opieki w Loretto oraz panoramiczny reportaż z pielgrzymki.

  • » Pokamedulski Klasztor w Wigrach

   Wirtualny spacer po Wigierskim Aeropagu Nowej Ewangelizacji wykorzystuje panoramy sferyczne do kompleksowej prezentacji obiektu. Pozwala odkryć nie tylko walory historyczne (panoramy z kościoła, dziedzińców i eremów) i turystyczne (panoramy z apartamentów gościnnych, portu, restauracji) miejsca, ale również aspekty duchowe (kościół, krypta z motywem dance macabre).

   Kilka panoram wykonaliśmy ze statku wycieczkowego pływającego po jeziorze Wigry.

 • Reportaże panoramiczne

  • » Banderia 1410

   Reportaż panoramiczny z imprezy plenerowej Banderia 1410, która odbyła się w Malborku z okazji 600-lecia bitwy pod Grunwaldem, zrealizowany dla SOS Music. Panoramy zostały wykonane w bardzo trudnych warunkach oświetleniowych, wśród poruszających się aktorów i widzów. Prezentacja jest przykładem zastosowania techniki wirtualnych spacerów do dokumentacji przebiegu imprez masowych.

   Reportaż zawiera oryginalną ścieżkę dźwiękową z wydarzenia. W ostatniej panoramie - przemówienie prezydenta Komorowskiego - w przestrzeni 3D panoramy, w miejscu telebimów, zostały umieszczone animacje.

  • » Koncert Bryana Adamsa w Rybniku

   Reportaż panoramiczny wykonany podczas koncertu Bryana Adamsa w Rybniku 13 czerwca 2011 roku na zlecenie organizatora koncertu. Reportaż przedstawia przygotowanie miejsca koncertu, występ supportu - Kasi Kowalskiej oraz główną gwiazdę koncertu - Bryana Adamsa.

   Panoramy wykonaliśmy w bardzo trudnych warunkach oświetleniowych - mimo to wyraźnie widać bawiący się tłum oraz artystów na scenie.

  • » Koncert Roda Stewarta w Toruniu

   Reportaż panoramiczny z koncertu Roda Stewarta, który odbył się 11 czerwca 2011 na toruńskiej Motoarenie. Panoramy przedstawają przygotowanie miejsca koncertu, występ supportu - zespołu PIN oraz występ gwiazdy.

  • » Powrót Mikołaja Kopernika do Torunia

   Wydarzenie uwiecznione w naszych panoramach miało miejsce 19 lutego 2010 r. w toruńskiej katedrze. Szczątki słynnego astronoma po raz ostatni znalazły się w jego rodzinnym mieście. Z tej okazji wnętrze katedry zostało uroczyście przystrojone i oświetlone w niecodzienny sposób. W wirtualnym spacerze można usłyszeć autentyczny, zarejestrowany przez nas dźwięk średniowiecznego dzwonu Tuba Dei, który odzywa się tylko podczas chwil o najbardziej podniosłym znaczeniu.

 • Filmy Full HD

  • » Miejsca Fryderyka Chopina w województwie kujawsko-pomorskim

   Film wykonany dla Ośrodka Chopinowskiego w Szafarni przedstawia miejsca w województwie kujawsko-pomorskim związane historycznie z Fryderykiem Chopinem. Powstał na bazie wirtualnego spaceru - obie prezentacje (filmowa i panoramiczna) są dostępne na projektorze i stanowiskach komputerowych dla turystów indywidualnych oraz wycieczek szkolnych zwiedzających Szafarnię.

   Zapraszamy do obejrzenia fragmentu filmu.

  • » U Matki Bożej Piekarskiej w gościnie

   Film "U Matki Bożej Piekarskiej w gościnie" stworzyliśmy dla Sanktuarium w Piekarach Śląskich. Został wykonany z panoram sferycznych przedstawiających bazylikę, kalwarię oraz pielgrzymkę stanową. Lektor oprowadza po Sanktuarium i przedstawia najważniejsze wydarzenia z jego historii. Film wyświetlany jest w Centrum Pielgrzymkowym w wersji Full HD. Dostępny jest także w Sanktuarium do nabycia na płytach DVD.

   Zapraszamy do obejrzenia fragmentu filmu.

 • Serwisy internetowe

  • » Baita Saslonch Hütte

   Stronę internetową restauracji w północnych Włoszech zbudowaliśmy w całości w technologii Flash w oparciu o przekazany nam projekt graficzny i panoramę. Na stronie głównej użytkownika wita zimowa, górska panorama sferyczna przedstawiająca budynek restauracji i okoliczne stoki. Kliknięcie w link powitalny w jednym z trzech języków (włoski, niemiecki, angielski) powoduje zatrzymanie autorotacji panoramy, otwarcie menu i okna z podstronami, zawierającymi animowane galerie. Mimo iż serwis jest wykonany w 100% w technologii Flash, stworzyliśmy system CMS umożliwiający samodzielną zmianę treści podstron, zdjęć w galeriach i plików w dziale download przez klienta.

  • » Hotel pod Orłem

   Strona internetowa Hotelu pod Orłem w Kartuzach dostępna jest w 3 wersjach językowych. Wyróżnia się elegancką szatą graficzną z animowamymi galeriami Flash. Serwis zawiera m. in. wtyczkę społecznościową Facebooka i formularz kontaktowy z walidacją bez przeładowywania strony. Autorski system CMS umożliwia pełne zarządzanie serwisem: edycję podstron, aktualności, galerii (w tym Flash) i okna promocyjnego pojawiającego się po wejściu na stronę.

  • » ArchX

   Strona internetowa pracowni projektowania wnętrz posiada innowacyjne portfolio - wybrane realizacje są prezentowane za pomocą wirtualnego spaceru, galerii zdjęć oraz ładowanych progresywnie rysunków w wysokiej rozdzielczości.

   Zintegrowane ze stroną panoramy sferyczne wyposażono w poglądowe plany obiektów oraz tzw. "radar", umożliwiający zorientowanie się co do aktualnego kierunku i szerokości kąta obserwacji.